Patrullija taskuraamat

PaTa
12,00 €
Kogus
Laos!

Kirjeldus

PATRULLIJA TASKURAAMAT

on tuletatud Maakaitse käsiraamatust (2021). Käesolev taskuraamat on mõeldud praktiliseks abivahendiks Kaitseliidu maakaitse üksuse juhile ja liikmele maastikul. Mitmed osad, mis siin lühemalt, on Maakaitse käsiraamatus kirjeldatud põhjalikumalt. Ühtsuse huvides on siin peatükid ja alapeatükid sama numeratsiooniga teemade kaupa nagu Maakaitse käsiraamatus. Sõjapidamisest üldhariva teadmise saamiseks on soovitatav lugeda ka Manööversõjapidamise käsiraamatut (2014).

Siin raamatus käsitletakse peamiselt olulisi väikeüksuse kollektiivseid tehnikaid ja toiminguid, mille kombineerimine õigel ajal ja soodsal maastikul võimaldab saavutada hea taktikalise tulemuse. Taskuraamat ei käsitle põhjalikult tehnilisi küsimusi ega vahendeid, nagu relvade andmed, üksikvõitleja oskused, erialaspetsialistide tehnikad jms. Samuti ei kajastu siin detailne teadmine vastase kohta. Nende teemade kohta on olemas eraldi õppematerjalid.

Taskuraamat keskendub patrullimise taktikakomponentidele hajutatud lahingutegevuses, kuid kirjeldab ka maakaitse julgestustegevusi, mis kõik on sõja korral maakaitse allüksuste peamised ülesanded. Nende tehnikate kombineerimine edukaks taktikaks eeldab vastase tundmist, häid baas- ja erialaoskusi ning allüksuse koostegutsemise kogemust.

Selles raamatus on rõhuasetus jao ja rühma ülesannetel, tehnikatel ja püsitoimingutel. Kompanii ülesanded ja nende täideviimine sarnanevad tehniliselt rühma omadele – vaid mastaap on suurem.

Taskuraamat on abimees ja nõuandja, mitte jäikade reeglite kogum. Kõiki võimalusi ja ettetulevaid situatsioone ei ole võimalik ette näha. Samas on need baasalused on olulised selleks, et erinevate malevate allüksused, kus iganes neil on vaja koostööd teha, saaksid neist teemadest samamoodi aru, mis loobki eeldused toimivaks koostööks.

Patrullija taskuraamat, nagu Maakaitse käsiraamatki, koondab endas erinevate riikide õppematerjale ja praktikaid, mis kohandatud meie oludesse.

 

Koostaja mjr Rene Toomse

385 lk
Mõõdud: 12 x 15,5 cm

Toote üksikasjad
PaTa
Kliendid, kes antud toote ostsid, on ostnud ka:

Tootekood: 112-037-03

Kaubamärk: Galvi-Linda

Galvi-Linda alusmatt-kanderaam

Kokku rullitav pehmendatud keskosaga matt, küljed tugevdatud paeltega, evakueerimiseks käesangad, võimalik asetada seljakottide alla või peale. Laius: 97.00 cm Pikkus: 240.00 cm NSN kood: 8465-38-000-8000 Materjal: Nailon Värvus: militaarroheline

Hind 71,90 €
Vaata lähemalt
Laos!

Tootekood: EIL-01-033361

Kaubamärk: E&L

E&L ELS-74UN (AKS-74U)

Realistliku kaalu ning kvaliteediga airsoftautomaat. Lisaks terasest kerele ka muud välised detailid (relvaraud, sihikud jne) terasest ! Materjal: teras ja puit Pikkus: 500 / 740 mm (kaba on volditav) Kaal: 3150g Salve maht: 150 BB kuuli Laskekiirus: 120 m/s HOP-UP: Jah, reguleeritav Gearbox: Ver. 3

Hind 269,90 €
Vaata lähemalt
Viimased tooted laos

Tootekood: 15362100

Kaubamärk: Mil-tec

Mil-Tec Saksa Armee Lahingnuga KM 2000

Tegemist on Saksa armee lahingnoa KM 2000 reproduktsiooniga.Tanto tüüpi nuga, rihveldatud  teraga.Noal on ergonoomiline käepide.Noa käepidemes on ka klaasi purustaja ja aasa koht.Noa saab lihtsalt eemaldada ja kinnitada kinnitusplatvormile.Kinnitus platvormil taga molle paneel.

Hind 34,90 €
Vaata lähemalt
Laos!

Tootekood: 14114

Kaubamärk: Nite Ize

NITE IZE S-BINER KARABIIN 2 (PLASTIK)

Nite Ize S-Biner karabiin #2 on ainulaadne kaks-ühes S-Biner karabiin, mis pakub lõputult erinevaid kasutusviise. Valmistatud tugevast plastikust, ilmastikukindel. Lukustab turvaliselt võtmed või matkavarustuse. Pikkus: 5,2cm Kaal: 8g Värvus: must

Hind 2,90 €
Vaata lähemalt
Laos!

Jälgi meid Facebookis