Patrullija taskuraamat

PaTa
12,00 €
Kogus
Laos!

Kirjeldus

PATRULLIJA TASKURAAMAT

on tuletatud Maakaitse käsiraamatust (2021). Käesolev taskuraamat on mõeldud praktiliseks abivahendiks Kaitseliidu maakaitse üksuse juhile ja liikmele maastikul. Mitmed osad, mis siin lühemalt, on Maakaitse käsiraamatus kirjeldatud põhjalikumalt. Ühtsuse huvides on siin peatükid ja alapeatükid sama numeratsiooniga teemade kaupa nagu Maakaitse käsiraamatus. Sõjapidamisest üldhariva teadmise saamiseks on soovitatav lugeda ka Manööversõjapidamise käsiraamatut (2014).

Siin raamatus käsitletakse peamiselt olulisi väikeüksuse kollektiivseid tehnikaid ja toiminguid, mille kombineerimine õigel ajal ja soodsal maastikul võimaldab saavutada hea taktikalise tulemuse. Taskuraamat ei käsitle põhjalikult tehnilisi küsimusi ega vahendeid, nagu relvade andmed, üksikvõitleja oskused, erialaspetsialistide tehnikad jms. Samuti ei kajastu siin detailne teadmine vastase kohta. Nende teemade kohta on olemas eraldi õppematerjalid.

Taskuraamat keskendub patrullimise taktikakomponentidele hajutatud lahingutegevuses, kuid kirjeldab ka maakaitse julgestustegevusi, mis kõik on sõja korral maakaitse allüksuste peamised ülesanded. Nende tehnikate kombineerimine edukaks taktikaks eeldab vastase tundmist, häid baas- ja erialaoskusi ning allüksuse koostegutsemise kogemust.

Selles raamatus on rõhuasetus jao ja rühma ülesannetel, tehnikatel ja püsitoimingutel. Kompanii ülesanded ja nende täideviimine sarnanevad tehniliselt rühma omadele – vaid mastaap on suurem.

Taskuraamat on abimees ja nõuandja, mitte jäikade reeglite kogum. Kõiki võimalusi ja ettetulevaid situatsioone ei ole võimalik ette näha. Samas on need baasalused on olulised selleks, et erinevate malevate allüksused, kus iganes neil on vaja koostööd teha, saaksid neist teemadest samamoodi aru, mis loobki eeldused toimivaks koostööks.

Patrullija taskuraamat, nagu Maakaitse käsiraamatki, koondab endas erinevate riikide õppematerjale ja praktikaid, mis kohandatud meie oludesse.

 

Koostaja mjr Rene Toomse

385 lk
Mõõdud: 12 x 15,5 cm

Toote üksikasjad
PaTa
Kliendid, kes antud toote ostsid, on ostnud ka:

Tootekood: 125-001

Kaubamärk: Condor

Condor 3-päeva seljakott (oliiv)

Suur, varustuse jaoks mõeldud põhiosa koos taskuga 3L veekotile. D-rõngastega õlarihmad. Külgedel pingutusrihmad. Tõmblukuga lihtsalt ja kiiresti suletav põhiosa. Pehmenduse ja ventilatsiooniga seljaosa. Kokku 7 taskut-panipaika.  Materjal: Cordura® Mõõdud: 55x42,5x27,5 cm Värvus: oliiv

Hind 114,90 €
Vaata lähemalt
Saadaval ooteajaga. Küsi tarneaega!

Tootekood: 14002220

Kaubamärk: Mil-tec

Mil-Tec seljakott (woodland)

Külgedel pingutusrihmad. Tõmblukuga avatav põhiosa. Kogu seljakotil MOLLE kinnitused Tugevdatud seljaosa. mahutavus: 36L Materjal: 600D nailon Mõõdud (K/L/S): 51 x 29 x 28 cm Värvus: woodland

Hind 44,90 €
Vaata lähemalt
Laos!

Tootekood: X810NPSI

Kaubamärk: BOLLE

Bolle X810 Tactical (must)

Ballistilise kaitsega tolmuprillid. STANAG 4296 V50 250 m/s (900 km/h) Eriti hea ventileerimise eesmärgil võimalik eemaldada prillide pealmine ja alumina list. Kriimustuskindel, udutõkkega. Komplektis: - läbipaistva klaasiga prillid - tugevdatud kaitsekott - mikrofiibrist kaitse Kaal: 120g

Hind 79,90 €
Vaata lähemalt
Laos!

Tootekood: 113-077-20

Kaubamärk: Galvi-Linda

Galvi-Linda Patrullkott küljepaunadega

Polsterdatud õlarihmade, seljaosa ja puusatoega seljakott    Nöörkinnise ja klapiga suletav, kahe külgtaskuga kott. Esiseinal paelad MOLLE-süsteemse varustuse kinnitamiseks. Pehmendatud õlarihmadel paelad ja D-rõngad varustuse kinnitamiseks. Sees mahuline tasku dokumentidele ja joogiveekotile. Põhja all tasku vihma- ja tolmukattele.

Hind 169,90 €
Vaata lähemalt
Viimased tooted laos

Jälgi meid Facebookis